0
(0)
تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ چیست؟
تبلیغات CPM در واقع همان تبلیغات نمایشی است که در این نوع تبلیغات بر اساس تعداد نمایش و کلیک بر روی تبلیغ هزینه آن محاسبه می شود بنابراین این نوع تبلیغات رایگان نیست اما شما هزینه ای که پرداخت می کنید طبق تعداد کلیک یا بازدید برای سایت شماست هرچقدر تعداد کلیک های سایت شما یا تبلیغات شما بیشتر باشد هزینه تبلیغات شما نیز بیشتر می شود . در دیجیتال مارکتینگ بازاریابی و تبلیغات به روش های مختلفی به صورت رایگان یا پولی انجام می شود و مشتریان زیادی جذب می کنند . در تبلیغات کلیکی می توانید برای تبلیغات آنلاین خود بر اساس میزان بازدهی ، CTR یا نرخ کلیک هزینه تبلیغات را پرداخت کنید در واقع با هر کلیک بر روی تبلیغات یا سایت شما از هزینه یا بودجه موردنظر شما برای تبلیغات کسر می شود اما باید وب سایت هایی را برای تبلیغات کلیکی در نظر بگیرید که بازدید واقعی داشته باشند و با ربات یا نرم افزار به صورت فیک برای شما بازدید ثبت نکنند تا هزینه تبلیغات شما صرف تبلیغات واقعی شود .

روش اندازه گیری میزان بازدهی تبلغات کلیکی

روش اندازه گیری میزان بازدهی تبلغات کلیکی

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ – روش اندازه گیری میزان بازدهی تبلغات کلیکی یا cpm
تبلیغات کلیکی معمولا بر اساس میزان نمایش تبلیغات شما اندازه گیری می شود و هزینه این نوع تبلیغات بر اساس نرخ کلیک یا بازدید از سایت یا تبلیغات اندازه گیری می شود . معمولا وب سایت ها برای محاسبه تبلیغات نمایشی کل هزینه پرداختی را در تعداد کل کلیک ها و بازدیدهای تبلیغات و ۱۰۰۰ ضرب می کنند . در تبلیغات کلیکی فقط بازدیدهای یکتا برای محاسبه هزینه تبلیغات لحاظ می شود و در صورتی که امکان محاسبه کل بازدیدها نباشد آن را ۱۰۰۰ لحاظ می کنند .
بیشتر بخوانید : فروش آنلاین چه مزایایی برای کسب و کارها دارد ؟
تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ – تبلیغات نمایشی چه مزایایی دارد ؟
تبلیغات CPM یا تبلیغات کلیکی اگر به درستی انجام شود و در سایت های معتبر و پربازدید تبلیغات خود را انجام دهید سبب برندسازی و آشنایی مخاطبان هدف با برند و کسب و کار شما می شود .
در تبلیغات نمایشی تبلیغ موردنظر شما به مخاطبان هدف نمایش داده می شود و امکان تبدیل مخاطب به مشتری بیشتر است پس نرخ تبدیل و میزان فروش محصول و خدمات شما بیشتر می شود .
هزینه تبلیغات کلیکی مقرون به صرفه است چون به ازای هر بازدید از سایت یا تبلیغ شما ، هزینه پرداخت می شود و بودجه شما بیهوده صرف نمی شود لازم به ذکر است حداقل تعداد نمایش تبلیغات CPM نیز ۱۰۰۰ است .

تبلیغات نمایشی چه معایبی دارد ؟

تبلیغات نمایشی چه معایبی دارد ؟

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ – تبلیغات نمایشی چه معایبی دارد؟
گاهی اوقات تبلیغ ‌دهندگان برای دریافت بازدید و جذب مخاطبان بیشتر ، محتوایی غیرمرتبط با محتوای صفحه فرود منتشر می ‌کنند که با مرور زمان میزان بازدید و جذب مخاطب کاهش می یابد .
گاهی اوقات بازدیدکننده با مراجعه به صفحه موردنظر شما به سرعت از آن خارج می شود و کال تو اکشن موردنظر شما را انجام نمی دهد بنابراین بازدهی شما از تبلیغات کاهش می یابد .
اگر تبلیغات کلیکی شما شما برای مخاطبان هدف نمایش داده نشود ، بازدهی شما کمتر می شود و ضرر می کنید چون پرداخت هزینه بر اساس تعداد بازدید است .

 

تبلیغات CPM از چه اهدافی پشتیبانی می کند؟

تبلیغات CPM از چه اهدافی پشتیبانی می کند؟

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ – تبلیغات CPM از چه اهدافی پشتیبانی می کند؟
تبلیغات CPM چه تاثیری در کسب و کار شما می گذارد ؟
معمولا تبلیغات کلیکی یا نمایشی برای برندسازی ، جذب مخاطبان هدف ، افزایش نرخ تبدیل ، تبدیل مخاطب به مشتری ، حفظ مشتریان قدیمی ، افزایش فروش محصول یا خدمات ، افزایش درآمد حاصل از فروش و…. انجام می شود .

اصطلاحات رایج در تبلیغات cpm

اصطلاحات رایج در تبلیغات cpm

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ – اصطلاحات رایج در تبلیغات CPM
CTR به معنای نرخ کلیک بر روی لینک تبلیغات نسبت به تعداد کل بازدیدهای انجام شده می باشد .
eCPM به معنای میزان هزینه به ازای هر بازدید موثر است
RPM یا Revenue Per Mile به معنای میزان در آمد حاصل از هر ۱۰۰۰ بازدید است .
تبلیغات CPM بهتر است یا تبلیغات CPC ؟

مقایسه تبلیغات CPM و تبلیغات cpc

مقایسه تبلیغات CPM و تبلیغات cpc

تبلیغات CPM در دیجیتال مارکتینگ – مقایسه تبلیغات CPM و تبلیغات CPC
تبلیغات CPM و CPC هر دو به نوعی تبلیغات کلیکی با هدف برندسازی و جذب مخاطبان بیشتر هستند ، اما تبلیغات CPM عملکرد بهتری نسبت به تبلیغات CPC دارد . در تبلیغات نمایشی هزینه تبلیغات شما بر اساس میزان بازدید از سایت یا تبلیغات شماست اما در تبلیغات کلیکی نمایش تبلیغ مهم نیست و کلیک بر لینک مبنای محاسبه هزینه تبلیغات است . بنابراین می توان گفت که درآمد و بازدهی تبلیغات cpm بیشتر و بهتر از تبلیغات cpc است همچنین تبلیغات cpm نسبت به تبلیغات cpc بیشتر است اما بازدهی در تبلیغات cpc بیشتر است معمولا در تبلیغات cpc سریع تر به اهداف تبلیغاتی خود می رسید چون هدف این نوع تبلیغات کلیک بر روی لینک سایت شماست که معمولا برای کاربران راحت تر است .

با توجه به مقاله مذکور از آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان شما می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و برای اطلاع از هزینه تبلیغات کلیکی یا CPM با مشاوران ما در این مجموعه تماس بگیرید .

چقدر این مطلب رو دوست داشتید؟

Average rating 0 / 5. Vote count: 0