0
(0)

تقویم محتوایی چه کمکی به کسب و کار شما می ‌کند؟

امروزه حدود ۶۰ درصد عملکرد بازاریابی شما توسط محتوایی که تولید می کنید انجام می شود . در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ نردبان درباره تقویم محتوا و کاربردهای تقویم محتوا در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی و مزایای آن برای کسب ‌و کار صحبت کردیم با ما همراه باشید .

تقویم محتوا کاربرد زیادی در توسعه کسب ‌و کارها دارد و برای ایجاد یا به ‌روز رسانی مطالب استفاده می شود اگر برای محتواهای مربوط به وبلاگ کسب ‌و کارتان بر اساس اولویت ها یک تقویم ایجاد کنید ، می ‌توانید به زمانبندی محتوایی پایبند باشید کارها روی روال مشخصی انجام می ‌شوند و بازدهی بیشتری از تولید محتوای خود دریافت کنید .

تاثیر تقویم محتوا در کسب و کار – تقویم محتوایی برای کسب ‌و کارها چه مزایایی دارد ؟

مزایای تقویم محتوا برای کسب ‌و کار به شرح زیر است :

  •  ترافیک سایت توسط تقویم محتوایی افزایش می یابد

محتوای شما تاثیر زیادی در رونق کسب و کار و افزایش ترافیک ورودی سایت شما به همراه بازدید سایتتان دارد اگر تقویم محتوایی خود را تنظیم کنید می توانید بازدیدکننده های زیادی برای وبسایت یا صفحه خود در شبکه های اجتماعی جذب کنید ، با جلب رضایت مخاطبان خود می توانید آن ها را تبدیل به مشتری کنید بنابراین بهتر است با شناخت مخاطبان هدف موضوعات مرتبط با کسب ‌و‌ کار خود را دسته ‌بندی کرده و بهترین کلمات کلیدی را برای مطالب خود انتخاب کنید ، درباره موضوع محتوا تحقیق کنید ، آن را بنویسید و محتوا را در یک روز خاص منتشر کنید .

  • تقسیم مسئولیت ها توسط تقویم محتوایی امکان پذیر است

اعضای یک شرکت از طریق تقویم محتوایی بهتر می توانند با یکدیگر همکاری کنند و مسئولیت ها و وظایف خود را بشناسند در واقع با تقویم محتوا می توانید استراتژی های کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید و بر اساس آن ها قدم بردارید .

  • با تقویم محتوایی به سادگی از وضعیت محتواهای خود مطلع شوید

در تقویم محتوایی معمولا محتوای اختصاص داده شده به یک نویسنده ، محتواهای در حال تولید ، در حال بررسی ، کامل شده و محتواهای در حال به روزرسانی به همراه لینک پست مربوطه درج می ‌شود .

  • داشتن یک دید وسیع از محتوای کسب ‌و کار توسط تقویم محتوایی امکان پذیر است

با تولید تقویم محتوایی می توانید یک دید گسترده از تمام ابعاد محتوای خود و جزئیات اجرای استراتژی‌ های بازاریابی داشته باشید .

تاثیر تقویم محتوا در کسب و کار – کاربرد تقویم محتوایی در شبکه ‌های اجتماعی و وبلاگ ها چیست ؟

کاربرد تقویم محتوایی در شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها

تولید تقویم محتوا به ثبت جزئیات بازاریابی محتوا برای دسته بندی اطلاعات کمک می کند و در شبکه ‌های اجتماعی و وبلاگ ها کاربرد زیادی دارد که در ادامه این مقاله ذکر شده است :

  • به ‌روزرسانی ساده استراتژی ‌های محتوایی

هر کسب و کار توسط تقویم محتوایی می تواند یک دید گسترده نسبت به اهداف بازاریابی خود داشته باشد و محتوای وبلاگ ، شبکه های اجتماعی ، ایمیل مارکتینگ و کمپین ‌های تبلیغاتی خود را مدیریت کند .

  • پر کردن شکاف‌ های محتوایی

با دقت در تقویم محتوایی تمرکز کسب و کارتان در محتوا را متوجه می شوید اگر یک موضوع خاص فراموش شود با بررسی تقویم محتوایی می توانید ایراد بازاریابی محتوایی خود را بیابید و آن ها را برطرف کنید .

  • حفظ ثبات و سازگاری محتوایی برای حفظ کاربر توسط تقویم محتوا

کسب و کارها توسط تقویم محتوایی می توانند استراتژی های مناسبی برای تبلیغات و تولید محتوای خود داشته باشند همچنین می توانند در یک نگاه تنوع محتوای خود در رسانه‌ های اجتماعی و وبلاگ را بررسی کنند و تولید محتوای خود را به صورت منظم انجام دهند .

  • ارتباط با مخاطبان از طریق تقویم محتوایی

تقویم محتوایی از انتشار محتوای تکراری جلوگیری می کند بنابراین مخاطب همیشه محتوایی جدید از شما مشاهده می کند که سبب افزایش ارتباط و تعامل کاربر می شود .

تاثیر تقویم محتوا در کسب و کار – چگونه تقویم محتوا ایجاد کنیم ؟

روش تولید تقویم محتوایی

برای ایجاد تقویم محتوا باید موضوع محتواهای موردنظر خود را تعیین کنید و با تولید محتوا ، محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید همچنین با تعیین مخاطبان هدف می توانید کسب‌ و کار خود را توسعه دهید و رقبای خود را آنالیز کنید . اولویت اهداف محتوایی خود را تعیین کنید و به صورت همزمان به چند هدف نپردازید تا بتوانید بهترین بازدهی را دریافت کنید . زمانی که اهداف بازاریابی و تولید محتوای خود را تعیین کنید می ‌توانید با تعیین استراتژی های مناسب موضوعات مرتبط و ایده های جدید مربوط به کسب و کار خود را جمع ‌آوری کنید و در صورتی که ایده های جدیدتری یافتید ، آن‌ ها را به تقویم خود اضافه کنید بهتر است تقویم محتوایی خود را بر اساس نیازهای خود تهیه کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید .

هر تقویم محتوا می توانید شامل ایده های جدید برای توسعه و تولید محتوا ؛ کلمات کلیدی مربوط به هر محتوا ؛ نوع محتوا در قالب متن ، استوری ، ویدیو ، پادکست و…. ؛ تعیین یک هدف از تولید محتوا و طراحی یک کال تو اکشن مناسب برای پیشبرد اهداف بازاریابی محتوا ؛ منابع یا موضوعات طراحی تصاویر ؛ مسئول تولید محتوا ، ابزارهای ویرایش محتوا ، تاریخ پیش نویس و انتشار محتوا و… باشد .

مهمترین نکات تولید محتوا
عدم استفاده از محتوای کپی
کپی کردن مطالب سایر سایت ها می تواند ضربه بزرگی به سئوی سایت شما وارد کند بنابراین با تولید محتوایی اصیل سعی کنید رتبه سایت خود را در گوگل بهبود دهید .
هدفمند بودن محتوا
منحصر به فرد بنویسید
استفاده از کلمات کلیدی مناسب در متن
ارتباط با مخاطب هدف
تولید محتوا برای معرفی خدمات و محصولات

 

چقدر این مطلب رو دوست داشتید؟

Average rating 0 / 5. Vote count: 0