0
(0)
تاثیر بانس ریت در سئو چیست؟

تاثیر بانس ریت در سئو چیست؟

 

تاثیر بانس ریت در سئو چیست؟

 

نرخ پرش یا بانس ریت به معنای خروج فوری کاربر از سایت شماست که بر یک کسب و کار تاثیر منفی می گذارد چون نرخ پرش یکی از شاخص‌ های کلیدی مهم برای عملکرد سایت و بهبود سئوی سایت و محتوای وب سایت است . اگر برخی از کاربرانی که از طریق ورودی‌ های مختلف وارد سایت شما می ‌شوند سریعا از سایت شما خارج شوند و به محتوای سایت شما علاقه ای نداشته باشند و بدون مشاهده سایر صفحات سایت شما را ترک کنند به این عمل بانس ریت یا نرخ پرش می گویند علاوه بر خروج فوری از سایت و مشاهده نکردن سایر صفحات شما اگر کاربر به صفحه قبلی برگردد یا با صفحه ‌ای که وارد شده تعاملی نداشته باشد و اقدامی انجام ندهد ، نرخ پرش شما افزایش می یابد .

نرخ بانس ریت مناسب برای سایت

نرخ بانس ریت مناسب برای سایت

تاثیر بانس ریت در سئو چیست – نرخ بانس ریت مناسب برای سایت؟

نرخ بانس ریت مناسب برای سایت چند است ؟

نرخ بانس ریت هر وب سایت بر اساس موارد و معیارهای زیادی محاسبه می شود برای مثال هر مخاطب باید در وب سایت شما به صفحات دیگر برود و با سایت و محتوای شما ارتباط برقرار کند . زمانی که مخاطب وارد یک سایت فروشگاهی می شود معمولا برای بررسی سایر محصولات موجود در سایت به صفحات دیگر سایت نیز مراجعه می کند بنابراین در وب سایت های فروشگاهی نرخ پرش کمتر از وب سایت های محتوامحور است چون در سایت های محتوا محور اگر لینک سازی به درستی انجام شده باشد مخاطب شما بعد از مشاهده مطلب از سایت خارج نمی شود بنابراین نرخ بانس ریت سایت افزایش نمی یابد .
بنابراین نرخ بانس ریت ثابت و قابل پیش بینی نیست اما معمولا نرخ پرش ۴۰ تا ۵۰ درصدی نرمال است و بانس ریت کمتر از ۴۰ درصد سبب بهبود سئوی سایت شما خواهد شد چون سایت و محتوای شما برای کاربر جذاب و کاربردی شناخته شده است .

نحوه محاسبه بانس ریت در گوگل آنالیتیکس

نحوه محاسبه بانس ریت در گوگل آنالیتیکس

تاثیر بانس ریت در سئو چیست – نحوه محاسبه بانس ریت در گوگل آنالیتیکس

میزان تعامل کاربر با وب سایت و محتوای سایت شما مهمترین عامل موثر در محاسبه بانس ریت سایت شماست به همین دلیل اگر کاربری که وارد صفحه‌ ای از سایت شما شده با سایت شما تعاملی نداشته باشد و کاربر را جذب نکرده باشد یک واحد به نرخ پرش شما اضافه می شود . در گوگل آنالیتیکس سه نوع تعامل داریم که شامل موارد زیر است :
بازدید صفحات (Pageviews) : اگر کاربر یک بازدید از صفحات سایت شما انجام دهد یعنی سایر صفحات سایت شما را مشاهده نکند باید جزء بانس ریت قرار گیرد اما اگر همین کاربر چند Pageviews داشته باشد در نرخ پرش سایت شما تاثیری ندارد .
وقایع (Events) : وقایع موردنظر در این بخش به معنای اقدامات انجام شده توسط کاربر در سایت است .
تراکنش (Transaction) : کاربر برای خرید محصول یا خدمات شما و پرداخت هزینه بعد از نهایی کردن سفارش خود وارد سبد خرید و صفحه پرداخت می‌ شود . برهمین اساس نرخ پرشی رخ نداده و بانس ریت شما کاهش می یابد .
اما اگر کاربر از سایت و صفحه موردنظر بدون هیچ اقدامی خارج شده باشد بانس ریت آن براساس فرمول زیر محاسبه می شود :
(Bounce Rate = Bounces / Total Visitors x100)

تاثیر بانس ریت در سئوی سایت

تاثیر بانس ریت در سئوی سایت

تاثیر بانس ریت در سئو چیست – تاثیر بانس ریت در سئوی سایت

بانس ریت چه تاثیری در سئو سایت دارد

نرخ پرش تاثیر منفی بر رتبه وب سایت شما ندارد جهت اندازه‌ گیری نرخ پرش در گوگل آنالیتیکس تمام ترافیک ورودی وب سایت شما بررسی می ‌شود در نتیجه تنها عامل موثر بر رتبه سئو وب سایت شما نرخ پرش نیست و باید دلیل خروج کاربران بدون هیچ تعامل با سایت خود را تشخیص دهید و مشکلات موجود را برطرف کنید برای مثال اگرصفحات سایت شما دیر بارگذاری شود و سرعت پایینی داشته باشد نرخ پرش سایت شما افزایش می یابد و مخاطب از سایت شما راضی نیست بنابراین رتبه سئوی سایت شما کاهش می یابد .

دلایل افزایش BOUNCE RATE سایت

دلایل افزایش BOUNCE RATE سایت

تاثیر بانس ریت در سئو چیست – دلایل افزایش BOUNCE RATE سایت

از جمله عوامل موثر بر افزایش نرخ پرش وب سایت شما شامل موارد زیر است :
کند بودن سرعت سایت
سرعت بارگذاری صفحات سایت خود را افزایش دهید تا مخاطب خود را از دست ندهید و سایت شما را ترک نکند .
تولید محتوای غیرکاربردی و غیرجذاب
اگر محتوای سایت شما برای کاربر جذاب نباشد سایت شما را ترک می ‌کند علاوه بر جذاب بودن و کامل بودن محتوای سایت شما اطلاعات و تصاویر سایت شما نیز باید جذاب و کاربردی باشد و نیاز مخاطب را برطرف کند .
مشکلات فنی و خطای۴۰۴
اگر کاربر در صفحات سایت شما با خطای ۴۰۴ مواجه شود و به محتوای موردنظر خود دسترسی نداشته باشد سایت شما را ترک می کند .
اشتباه در انتخاب عنوان و توضیحات متا
داشتن یک عنوان و توضیحات خوب سبب افزایش نرخ کلیک لینک موردنظر شما می شود اما اگر عنوان و توضیحات متای شما با محتوای سایت ارتباطی نداشته باشد و فقط برای جذب مخاطب باشد کاربر از سایت شما خارج می ‌شود .
لینک‌ سازی اشتباه و بیش از اندازه
لینک سازی اشتباه و زیاد باعث گیج شدن مخاطب و فراموش شدن صفحات قبلی سایت شما برای کاربران می شود .
رابط کاربری (UI) و تجربه کاری (UX) ضعیف
رابط کاربری (UI) بسیار مهم است و هر چقدر سایت شما جذاب ‌تر باشد کاربران بیشتری وارد سایت شما می شوند اما اگر در سایت خود از فونت ناخوانا ، المان‌ های تصویری ناپسند و رنگ‌ های بی ‌ربط استفاده کنید کاربر جذب محتوای سایت شما نمی شود و سایت را ترک می کند همچنین تجربه کاربر از سایت نیز بسیار مهم است اگر صفحات سایت شما عالی طراحی شوند اما نیاز کاربر را برطرف نکند کاربر سایت شما را ترک می کند .

روش‌های کاهش بانس ریت یا کاهش نرخ پرش سایت

روش‌های کاهش بانس ریت یا کاهش نرخ پرش سایت

 

تاثیر بانس ریت در سئو چیست – روش‌های کاهش بانس ریت یا کاهش نرخ پرش سایت

افزایش سرعت سایت و بهینه ‌سازی صفحات
بهینه‌سازی رابط کاربری و تجربه کاربری
تولید محتوای جذاب و کاربردی
لینک سازی اصولی و درست
انتخاب درست عنوان و توضیحات متا
برطرف کردن مشکلات فنی و کاهش خطای ۴۰۴
بهینه‌سازی قسمت جستجو برای دسترسی راحت‌ تر

چقدر این مطلب رو دوست داشتید؟

Average rating 0 / 5. Vote count: 0