0
(0)
ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ

ایونت مارکتینگ چیست؟

ایونت مارکتینگ برای انواع کسب ‌و کارها بسیار مهم است . ایونت مارکتینگ یعنی رویدادی را برنامه‌ ریزی کنید تا بتوانید محصول یا خدمات خود را به صورت آنلاین یا حضوری به دیگران ارائه کنید شرکت ‌ها نیز می‌توانند مجری یا اسپانسر شما شوند در واقع برند‌ها با شرکت در رویدادها ، مخاطبان را می ‌بینند ، نظر آن ‌ها را جلب می ‌کنند و محصول یا خدمات خود را به آن‌ها نشان می دهند . برخلاف بازاریابی سنتی که با تبلیغ در تلویزیون و… میلیون‌ ها مخاطب هدف دارند ، مخاطب ایونت مارکتینگ تعداد محدودی هستند .

انواع ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد

انواع ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد

انواع ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد

ایونت ‌ها انواع مختلفی دارند و به صورت آنلاین یا آفلاین انجام می شود .
رویدادهای آنلاین
برگزاری ایونت آنلاین یعنی شرکت ‌کنندگان از طریق اینترنت باهم ارتباط برقرار کنند . انواع رویدادهای آنلاین :
وبینارها به صورت آنلاین یا آفلاین برگزار می شوند و سبب ارتباط برند با مخاطبان خواهد شد
وبینارها
وبینارها یکی از بهترین روش ‌های گفتگو و ارتباط بین شرکت‌کنندگان است که در آن می ‌توان درباره موضوعی خاص گفتگو کرد .
رویدادهای مجازی
رویداد مجازی همانند وبینار از طریق اینترنت برگزار می ‌شود اما تعداد شرکت ‌کنندگان آن بیشتر است و به صورت زنده پخش می ‌شود .
رویدادهای آفلاین
در رویدادهای آفلاین صاحب برند و مخاطب با هم رو در رو می شوند قطعا برگزاری رویداد آفلاین هزینه بیشتری دارد اما ارتباط مستقیم کاربر و صاحب مشاغل تاثیر بهتری در ارائه کالا یا خدمات شما دارد و ارتباط بهتری بین کسب و کار و مشتری برقرار می شود . انواع رویدادهای آفلاین به شرح زیر است.
نمایشگاه ‌های تجاری
در نمایشگاه ‌ها تعداد زیادی کسب‌وکار در غرفه‌های مختلف محصول یا خدمات خود را عرضه می کنند .
کنفرانس‌ ها
کنفرانس ‌ها توسط یک مجموعه خاص برای ارائه اطلاعات درباره محصولات یا خدمات به شرکت‌کنندگان برگزار می شوند .
سمینارها
سمینارها کوچک ‌تر از کنفرانس ‌ها هستند معمولا سمینارها در یک محیط کوچک برگزار می ‌شود و برگزار کننده آن اطلاعات مختصری درباره خدمات یا محصولات خود ارائه می کند .
مزایای ایونت مارکتینگ
کسب موفقیت در ایونت مارکتینگ
اگر در رویدادها به مسائل آموزشی توجه کنید و در کنار تبلیغ محصول یا خدمت خود مباحثی را آموزش دهید درصد موفقیتتان بیشتر می شود .
برندسازی
هنگام برگزاری یک رویداد برگزارکننده و مشتری باهم ملاقات می کنند و مخاطبان با صحبت کردن درباره رویداد برند شما را بهتر می شناسند .
تعامل با مخاطب هدف
ایونت مارکتینگ سبب ایجاد تعامل با مشتری می ‌شود
وفاداری مشتری
ایونت مارکتینگ باعث ایجاد مشتریان وفادار و فروش بیشتر محصول یا خدمات می ‌شود . معمولا از بازاریابی رویداد یا ایونت مارکتینگ برای تبدیل مخاطب به خریدار استفاده می‌ کنند .

چگونه بازاریابی رویداد را برنامه ‌ریزی کنیم؟

بازاریابی رویداد یا ایونت مارکتینگ سبب پیشرفت برندتان می شود پس باید بتوانید رویدادی مناسب را برنامه‌ ریزی و برگزار کنید در غیر این صورت نتیجه مناسبی از این سرمایه‌ گذاری نخواهید گرفت.
پس مراحل زیر را دنبال کنید.
در کسب و کار خود هدف تعیین کنید تا با برنامه ‌ریزی و اجرای رویداد به هدف خود نزدیک شوید و پس از اجرای رویداد میزان موفقیت آن را اندازه ‌گیری کنید اما خودتان را به انتخاب یک هدف محدود نکنید و اهداف زیادی را در نظر بگیرید.
تعیین بودجه برای ایونت مارکتینگ امکان کنترل هزینه ها را برای شما میسر می کند
تعیین بودجه برای ایونت مارکتینگ
بودجه یکی از اجزای حیاتی در بازاریابی است که با تعیین آن می‌توانید تصمیم بگیرید تا چه حد اجازه خرج کردن دارید .
بیشتر بخوانید : مزایای بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ
برنامه ‌ریزی و مشخص کردن تم رویداد
برای این‌که بتوانید رویداد خود را بازاریابی کنید باید بدانید چه اطلاعات و محتوایی برای بازاریابی شما لازم است پس نام ، موضوع ، برند و هدفتان را مشخص کنید سپس تصمیم بگیرید کجا و چه زمانی می‌خواهید رویداد را برگزار کنید . سپس برای رویدادتان برنامه ریزی کنید
و بازاریابی رویداد را آغاز کنید.
با شناخت مخاطبان هدف در ایونت مارکتینگ می توانید بازدهی وبینار خود را بیشتر کنید
مخاطبان ایونت مارکتینگ خود را بشناسید
مخاطبان هدف را تعیین کنید و با مخاطبان صحبت کنید و دلیل شرکت در رویدادتان را جویا شوید همچنین درباره مزایای شرکت در این رویداد کاملا شفاف سخن بگویید . اگر نتوانید به شرکت‌کنندگان بفهمانید شرکت در رویداد شما چه مزایایی دارد آن‌ها را از دست خواهید داد.
اگر مخاطبان هدف را بشناسید ، نیازهای آن‌ها را تشخیص دهید و راه‌حل ‌های درستی ارائه کنید ، روش های صحیح بازاریابی را می شناسید.
تنظیم و تدوین برنامه تولید و مدیریت محتوای رویداد
قطعا همه جزئیات برنامه رویدادتان را نمی ‌توانید در یک روز و یک ساعت انجام دهید. اگر می‌خواهید کمپین موفقی داشته باشید باید از قبل برایش برنامه ‌ریزی کنید. وب‌سایت خود را آپدیت کنید و در محتواهای خود از برگزاری ایونت بگویید و مخاطبان را به شرکت در رویداد تشویق کنید. مسیر شروع و پایان رویداد را برای خودتان ترسیم کنید. وظایف را به افراد محول کنید و زمان‌بندی مناسبی برای کارها تنظیم کنید .
معرفی محصول یا برند در ایونت مارکتینگ
اگر مخاطب شما با محصول شما آشناست باید اطلاعات جدیدی از آن محصول دریافت کند و اگر مخاطب با محصول شما آشنا نیست باید برای یافتن آن کنجکاو شود . بنابراین در کنار بازاریابی رویداد، آموزش و رفع نیازها و مشکلات مخاطبان باید حتما بتوانید محصول یا خدمات برندتان را هم بازاریابی کنید.
اندازه گیری میزان موفقیت پس از رویداد
برای این‌که از موفقیت رویداد مطمئن باید مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری میزان موفقیت خود را اندازه گیری کنید برای مثال تعیین
تعداد نفرات ثبت‌نام کرده و شرکت‌کرده
نسبت درآمد به هزینه بر درآمد
میزان رضایت شرکت‌کنندگان
میزان تعامل در شبکه‌های اجتماعی
تعداد مشتریان بالقوه جدید و تعداد مشتریان بالفعل

چقدر این مطلب رو دوست داشتید؟

Average rating 0 / 5. Vote count: 0