0
(0)

تفاوت کامپایلر و IDE

IDE مخفف عبارت Integrated Development Enviroment به معنایمحیط یکپارچه توسعه است . در برنامه نویسی به برنامه نویس توسعه دهنده و به محیطی که برنامه نویس در آن کد زده و برنامه نویسی می کند محیط توسعه وب یا IDE می گویند . بنابراین IDE یک محیط برنامه نویسی برای توسعه وب یا اپلیکیشن شماست که برنامه نویس از آن استفاده می کند و شامل کد ادیتور ، دیباگر ، کامپایلر و GUI است و برنامه نویس با استفاده از آن ها می تواند بهترین خروجی را دریافت کند . پس IDE محیط توسعه وب یا نرم افزار است که می توانید توسط آن برنامه های خود را سریع ، راحت و باکیفیت بیشتری تولید کنید .
بیشتر بخوانید : دیباگ کردن در برنامه نویسی

IDE چه ویژگی هایی دارد ؟

IDE یک ویرایشگر کد است که شامل کد ادیتور ، دیباگر ، کامپایلر و GUI است و توسط آن می توانید کدهای موردنظر خود را بنویسید و ویرایش کنید کدی که داخل آن بنویسید توسط مفسر یا کامپایلر پردازش و تبدیل به زبان ماشین می شود و خروجی را به شما نمایش می دهد .  کامپایلر در IDE کدهایی که در کد ادیتور نوشته شده را تبدیل به زبان ماشین می کند و کدها را به صورت خط به خط اجرا می کند . در IDE فرآیندهای مربوط به کامپایل ، تفسیر و دیباگ توسط IDE انجام می شود و با نصب افزونه های مختلف می توانید برای دیباگ کردن از آن ها استفاده کنید تا نرم افزاری بدون خطا ارائه کنید .

تفاوت کامپایلر و IDE

IDE های زیادی برای توسعه وب یا نرم افزار برای برنامه نویسان وحود دارند که رایج ترین آن ها ویژوال استودیو کد ، ایکلیپس ، اندروید استودیو ، پی اچ پی استورم و… هستند و هر کدام از آن ها با قابلیت هایی که در اختیار کاربران و برنامه نویسان می گذارند محیطی کاربردی و پرقابلیت برای برنامه نویسان فراهم کردند .
بیشتر بخوانید : زبان های برنامه نویسی سطح بالا و سطح پایین

تفاوت کامپایلر و IDE

کامپایلر با تبدیل کد های برنامه نویسی به زبان قابل فهم ماشین همانند کد ماشین یا اسمبلی ، به کامپیوتر دستور می دهد تا کدهای شما را بتواند اجرا کند اما IDE یک نرم افزار برای راحت شدن برنامه نویسی است .
بیشتر بخوانید : کاربرد الگوریتم در برنامه نویسی

چقدر این مطلب رو دوست داشتید؟

Average rating 0 / 5. Vote count: 0