0
(0)

Structure Data چیست؟

نوعی داده سازماندهی شده جهت برقراری ارتباط بین موتورهای جستجو و سایت است که محتوای سایت همانند فیلم ، عکس ، مقالات و… را تجزیه و تحلیل می کند تا سئوی وب سایت شما توسط موتورهای جستجو بررسی شود . کاربران امروزه در وب گردی های خود مطالب یا مسائل مورد نیاز خود را در گوگل جستجو می کنند سپس در صورت بهینه بودن سئوی سایت شما ، مقاله های سایت شما به کاربران نمایش داده می شود . برای بهینه سازی سئوی سایت و افزایش نرخ کلیک و ترافیک سایت خود باید سئوی مقاله ای کاربردی و پرمخاطب را بهینه کنید تا بازدید مطالب شما افزایش یابد در واقع در بازاریابی محتوا موتورهای جستجو سایت شما را به کاربران هدف معرفی می‌کنند . بنابراین رعایت اصول سئو و استفاده از Structured Data سایت شما را در معرض دید کاربران قرار می دهد . اگر گوگل محتوای سایت شما را درک کند تصمیم می گیرد که اطلاعات سایت شما را در اختیار کاربران قرار دهد و این بزرگترین کمک Structure Data برای افزایش بازدید سایت شماست .

تاثیر Structure Data برای بهینه سازی سئوی سایت

با جستجوی مقاله های موردنیاز کاربران هدف در Google ، وب‌ سایت ‌ها بر اساس رتبه بندی در صفحات مختلف گوگل نمایش داده می‌ شود ، رتبه سایت شما در گوگل وابسته به بهینه سازی محتوای سایت شماست هرچقدر اصول سئو را بهتر و بیشتر رعایت کنید جایگاه و رتبه سایت شما در گوگل بهتر می شود .
الگوریتم‌ مرغ مگس خوار یا Google Hummingbird می ‌تواند اطلاعات لازم را از محتوای سایت به دست آورد و بر اساس جستجوی کاربران ، بهترین نتایج به دست آمده را به آن ها نشان می دهد . الگوریتم Structure Data به الگوریتم Google Hummingbird کمک می کند تا اطلاعات موردنظر را از سایت شما دریافت کند و سئوی محتوای سایت شما را برای موتورهای جستجو ، بهینه ‌سازی کند .

کاربرد Structure Data در گوگل

با جستجوی عبارت موردنظر در گوگل یک کادر به نام Knowledge Graphs را مشاهده می کنید . در واقع این کادرها بر اساس دفعات جستجوی سایت شما و میزان محبوبیت سایت شما توسط Google نمایش داده می شود . با استفاده از Structure Data کاربران بیشتری سایت شما را جستجو می کنند و گوگل Knowledge Graphs بیشتری برای شما در نظر می گیرد .
امتیازدهی کاربران به سایت شما بر اساس ستاره هایی نمایش داده می شود بنابراین شما با جستجوی عبارات یا موضوعات موردنظر می توانید تعداد رای کاربران را مشاهده کنید و هرچقدر میزان رای کاربران بیشتر باشد و امیتاز بالاتری داشته باشید کاربران بیشتری جذب سایت شما می شوند بنابراین با استفاده از Structure Data موتورهای جستجو و گوگل امتیاز سایت شما را مشخص می کنند.

چقدر این مطلب رو دوست داشتید؟

Average rating 0 / 5. Vote count: 0